2011′in Aralık ayından itibaren, bu kısa zaman dilimine sığdırılanlar ve yeni dönemde hayata geçirilmek üzere hazırlıkları yapılan birçok faaliyetle birlikte, yoğun ve yorucu bir süreçten geçtik.

Hem bu yorgunluğumuzu biraz olsun giderebilmek, hem de yeni döneme daha motive bir şekilde girebilmek adına, ilkini 28 Nisan 2012 tarihinde, Tsipine Aslan onuruna ve anısına düzenlediğimiz DİJEŞ DAXE, sezon sonu buluşması maksadıyla ikinci kez tertipleniyor.

Yarım asırdan fazla bir zamandır, kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak adına birçok güzel motife ve esere emekleriyle can katarak, evlerini adeta bir Çerkes Müzesi haline getiren Dışek Ayşe EŞSİZ ve Dışek Elmas EŞSİZ onuruna, 23 Haziran 2012 – Cumartesi 20:00’da İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde düzenleyeceğimiz DİJEŞ DAXE, tüm genç arkadaşlarımızın ve kendini genç hissedenlerin katılımıyla daha da güzelleşecektir.

Bu gecedeki kıyafetlerin, aksesuarların, müziklerin ve oyunların kendi gelenek ve göreneklerimize uygunluğunun önemini hatırlatarak, geceye katılan tüm arkadaşlarımızın bu konuda duyarlılık göstermesini rica ediyoruz.

İKKD GENÇ

 

 

Adres: İstanbul Kafkas Kültür Derneği. Bağlarbaşı Nuh Kuyusu Cad. No:106 Üsküdar / İstanbul
mail: info@ikkdgenc.org
twitter: twitter.com/ikkd_genc

Comments are closed.

  • İKKD GENÇ

    Adres : Bağlarbaşı Nuh Kuyusu Cad. No:106 Üsküdar/İstanbul
  • Locations of Site Visitors